Oferta nieruchomości

Opis
Mieszkanie o wysokości 2,55 m i powierzchni 40 m2 składa się z: korytarza (1 m2), łazienki (2,5 m2), aneksu kuchennego (2,5 m2) z oknem z widokiem na ulicę J. Matejki rozdzielonego blatem na wysokości 1,4 m od pokoju (19 m2) z oknem i balkonem (2 m2) z widokiem na ulicę J. Matejki, pokoju  (15 m2) z oknem z widokiem na piękne zielone i duże wnętrze międzyblokowe.

Wszystkie ściany wewnątrz mieszkania poza pokojem z widokiem na wnętrze blokowe działowe co umożliwia dowolną aranżację powierzchni obecnie zagospodarowaną na korytarz, łazienkę, aneks kuchenny i pokój.
W 1999 roku przeprowadzono generalny remont całego lokalu wraz z wymianą wszelkich instalacji. Lokal jest wyposażony w następujące instalacje: elektryczną miedzianą; domofonową; telewizyjną kablową; telefoniczną; wody zimnej z opomiarowaniem; wody ciepłej podgrzewanej za pomocą bojlera 60 l zlokalizowanego pod zlewem w aneksie kuchennym; kanalizacyjną; gazową; centralnego ogrzewania miejskiego bez opomiarowania, klimatyzacji. Wentylacja grawitacyjna. Kuchnia wyposażona w kuchenkę gazową, lodówkę z zamrażarką oraz zlew, całość w zabudowie meblowej. Łazienka z kabiną natryskową, umywalką i miską ustępową oraz pralką pod blatem maskowanym drzwiami przesuwnymi od frontu. W części korytarza znajduje się ukryta w ścianie wnęka na licznik elektryczny i gazomierz. Okna PVC. Drzwi wejściowe antywłamaniowe. Drzwi wewnętrzne okleinowane – buk. Ogólny stan techniczny całości bardzo dobry. Do mieszkania przynależy komórka w piwnicy o powierzchni ok. 2,5 m2 w stanie technicznym bardzo dobrym oraz dostęp do pomieszczeń suszarni na piątej kondygnacji.

Lokalizacja
Mieszkanie jest zlokalizowane przy ul. Jana Matejki 22/10 we Wrocławiu w bardzo solidnie wybudowanym budynku z lat sześćdziesiątych (ściany z cegły, stropy kanałowe, budynek po termomodernizacji)  o bardzo dobrym stanie technicznym. Galeria Grunwaldzka znajduje się w odległości ok. 700 m a spacer do rynku Wrocławia zajmuje 20 minut. W promieniu 1000 m znajduje się część zasadniczych budynków dydaktycznych Akademii Medycznej, Uniwersytetu Przyrodniczego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego. 100 m od budynku jest ponad 4 hektarowy park z zadbaną zielenią, dużym oczkiem wodnym, górką, w odległości 250 m zaczyna się Ogród Botaniczny z Ostrowem Tumskim. W najbliższym otoczeniu dostępna jest komunikacja miejska (tramwaje, autobusy). Wejście do klatki schodowej podniesione ok. 1 m w stosunku do poziomu terenu. Mieszkanie znajduje się na III piętrze. Budynek posiada czwartą kondygnację mieszkalną i piątą strychową.

Stan prawny
Dla mieszkania jest prowadzona księga wieczysta, jest prawo własności, wykupiony udział w gruncie z wieczystego użytkowania na własność,  jeden właściciel, hipoteka bez obciążeń, rachunki opłacane na bieżąco. Budynkiem zarządza Spółdzielnia Mieszkaniowa Biskupin.

Specyfikacja miesięcznych pozycji kosztowych utrzymania dla jednej osoby
- eksploatacja podstawowa: 58 PLN
- podatek od nieruchomości: 5 PLN
- centralne ogrzewanie - ryczałt: 154 PLN
- fundusz remontowy 58 PLN
- wywóz śmieci: 19 PLN
- energia ogólnego użytku: 2 PLN
- domofon: 2 PLN
- opłata za ścieki opadowe i roztopowe: 1,5 PLN
- ubezpieczenie budynków: 1 PLN
- abonament za wodę i legalizacja wodomierzy: 2,5 PLN
Miesięczny koszt utrzymania bez energii elektrycznej ogólnego użytku, gazu, zimnej wody: 303 PLN
Cena najmu bez kosztów utrzymania, energii ogólnego użytku,  gazu, zimnej wody: 2 000 PLN / mieś
Cena sprzedaży mieszkania z obecnym wyposażeniem: 380 000 PLN

Nieruchomości są w obrocie tylko na wyłączność.

zdjęcie nr 1
zdjęcie nr 2
zdjęcie nr 3
zdjęcie nr 4
zdjęcie nr 5
zdjęcie nr 6
zdjęcie nr 7
zdjęcie nr 8