Oferta nieruchomości

Opis
Mieszkanie o wysokości 3 m i powierzchni 40 m2 składa się z: korytarza (5 m2), łazienki (2,5 m2), wnęki gospodarczej (1 m2), kuchni z oknem (5,5 m2) połączonej z jadalnią (6 m2), pokoju z oknem (20 m2). Widok z obu okien skierowany jest do wnętrza zespołu budynków i sprawia, ze lokal jest wyjątkowo cichy. Wszystkie ściany wewnątrz mieszkania działowe co umożliwia dowolną aranżację całej powierzchni.

Lokal jest wyposażony w następujące instalacje: elektryczną aluminiową, dwutaryfową; domofonową; telewizyjną kablową; telefoniczną; wody zimnej; wody ciepłej podgrzewanej za pomocą bojlera 60 l zlokalizowanego we wnęce gospodarczej; kanalizacyjną; gazową; ogrzewania elektrycznego przy użyciu II taryfy w pokoju i kuchni z jadalnią za pomocą najnowocześniejszych pieców akumulacyjnych ze wspomaganiem cichymi wentylatorami, natomiast w łazience za pomocą grzejnika elektrycznego drabinkowego. Wentylacja grawitacyjna. Kuchnia wyposażona w kuchenkę gazową z piekarnikiem, lodówkę z zamrażarką oraz meble wiszące i krótki blat ze zlewem. Jadalnia ze stołem i krzesłami. Łazienka z kabiną natryskową, umywalką i miską ustępową. W części korytarza znajduje się ukryty pawlacz (nad wejściem do jadalni) oraz wnęka gospodarcza z pralką i bojlerem elektrycznym. Okna PVC. Drzwi wejściowe antywłamaniowe. Drzwi wewnętrzne okleinowane – orzech. Ogólny stan techniczny całości bardzo dobry. Do mieszkania przynależy komórka w piwnicy o powierzchni ok. 4 m2 w stanie technicznym dobrym.

Lokalizacja
Mieszkanie jest zlokalizowane przy Pl. Westerplatte 2/2 we Wrocławiu w bardzo solidnie wybudowanym budynku z lat pięćdziesiątych o dobrym stanie technicznym. Galeria Grunwaldzka znajduje się w odległości ok. 700 m a spacer do rynku Wrocławia zajmuje 25 minut. W promieniu 800 m znajduje się część zasadniczych budynków dydaktycznych Akademii Medycznej, Uniwersytetu Przyrodniczego, Politechniki Wrocławskiej. Przy budynku jest ponad hektarowy park z zadbaną zielenią, małym placem zabaw dla dzieci, polem do gry w wielkowymiarowe szachy. Nieco dalej zaczynają się tereny zielone które prowadzą do  kanału rzeki Odry. W najbliższym otoczeniu dostępna jest komunikacja miejska (tramwaje, autobusy). Wejście do klatki schodowej odbywa się z boku  wielkiego przejazdu bramowego o szerokości ok. 8 m, długości ok. 10 m i wysokości ok 10 m ze sklepieniem łukowym, który komunikuje ulicę z dużym zagospodarowanym wnętrzem o kształcie zbliżonym do prostokąta utworzonym przez zespół budynków. Mieszkanie znajduje się na parterze, który jest podwyższony o ok. 2,1 m w stosunku do poziomu terenu.

Stan prawny
Dla mieszkania jest prowadzona księga wieczysta, jest prawo własności, grunt w wieczystym użytkowaniu, jeden właściciel, hipoteka bez obciążeń, rachunki opłacane na bieżąco. Budynkiem zarządza profesjonalny zarządca nieruchomości.

Specyfikacja miesięcznych pozycji kosztowych utrzymania dla jednej osoby
- konserwacja: 12 PLN
- eksploatacja części wspólnych: 35 PLN
- podatek za użytkowanie wieczyste: 24 PLN
- podatek od nieruchomości: 3 PLN
- fundusz remontowy 157 PLN
- wynagrodzenie zarządcy: 24 PLN
- zimna woda ryczałt miesięczny 4,5 m3, abonament: 51 PLN
- wywóz śmieci: 19 PLN
- energia elektryczna dla ogrzewania lokalu: do 90 PLN średniomiesięcznie ( w zimie podwaja się, w lecie nie ma, w okresach przejściowych w zależności od pogody)
Miesięczny koszt utrzymania bez energii elektrycznej ogólnego użytku i gazu: 415 PLN

Cena najmu bez kosztów utrzymania energii ogólnego użytku i gazu: 1 500 PLN / mieś
Cena sprzedaży mieszkania z obecnym wyposażeniem: 300 000 PLN

Nieruchomości są w obrocie tylko na wyłączność.

zdjęcie nr 8
zdjęcie nr 1
zdjęcie nr 2
zdjęcie nr 3
zdjęcie nr 4
zdjęcie nr 5
zdjęcie nr 6
zdjęcie nr 7